רעידת אדמה בתחום התיווך!

רעידת אדמה בתחום התיווך!

תחום התיווך עובר תהפוכות שלרוב המוחלט של המתווכים בארץ לא זכור מצב מטלטל כזה, נכסים נחטפים מהמדף, עליות מחירים שערוריתיות, צמצום בהיצע הנכסים המוצעים למכירה חלק ממשרדי התיווך חוו ואף עדיין חווים את תור הזהב שלהם בכמות העסקאות, ויחד איתם חלק לא מבוטל חווה את תקופת היובש נוראית שלא יודעים איך להתמודד איתה.

שי דרזי מנטור לתחום התיווך אשר מכשיר ומלווה משרדי תיווך בכל רחבי הארץ אומר כי התקופה הזאת היא תקופה מאוד מסוכנת למתווכים מסוימים וכל בעל עסק בתחום התיווך בין אם הוא מתווך פרטי או בעל משרד עם סוכנים או אפילו סוכן במשרד, ושאסור להיות אדישים לתקופה.

שאלנו את שי דרזי למה הוא חושב שהתקופה הזאת מסוכנת לאותם מתווכים

היי אז תחילה אני באמת חושב שהתקופה עצמה היא מאוד מסוכנת עבור מתווכים בגלל שהיא כוללת מספר מגמות שקורות יחד בו זמנית, אם זה עליית המחירים ההיסטרית שבאה כתוצר ישיר להיצע נמוך של נכסים למכירה, משכנתאות זולות שמעודדות אנשים לקנות עוד ועוד וכל הדברים הנוספים המרכיבים את הפאזל הזה מרגישים שהשוק ממש אבל ממש לא כתמול שלשום.

אי אפשר להיות אדישים למה שהקורונה גרמה לשוק הנדל"ן, ואני בטוח שכל מתווך בישראל מרגיש שינוי מהותי בעבודה שלו

בין אם זה בהיצע הנמוך באזורים שבמרכז הארץ, מה שמפחיד משפרי דיור לעשות את הצעד הבא למכירת הדירה שלהם כי אין להם שום בטוחה שיהיה להם מה לקנות לאחר המכירה ובתוך הזינוק המטורף של המחירים אף אחד לא רוצה ואף לו לא לרגע אחד לפספס את הזינוק הזה ע"י כך שהוא ישכור דירה לתקופה מסוימת עד אשר ימצא את הדירה החדשה שהוא יקנה, כי הוא יכול להפסיד פה מאות אלפי שקלים.

אם זה בקושי של המתווך לגייס נכסים בבלעדיות, כך שמתווך פעיל שעבד עם שיטה מסוימת, מרגיש שהיום עם כל הידע והניסיון שהוא צבר שכל שיטת העבודה הזאת לא מספקת לו את הפירות שהוא היה רגיל אליהם, כך שאם על כל 10 פגישות אותו מתווך היה מגייס בעבר בין 2 ל-3 בלעדיות, היום הוא מוצא את עצמו גם בלי בלעדיות 1,  יחד עם ההיצע הנמוך שמספק למתווך פחות הזדמנויות עסקיות אותם מתווכים מוצאים את עצמם כמעט בלי נכסים בלעדיים שיכולים היו לספק יציבות עסקית מסוימת שהיום היא פשוט איננה.

שי איך אתה מסביר את זה שעם כל הבלגן הזה יש גם מתווכים שסוגרים יותר עסקאות מאשר אי פעם!

שאלה מאוד טובה ומאוד חשובה גם, אז ככה קודם כל חשוב שנבין שיש שינויים בשוק הנדל"ן שאת חלקם כבר ציינו והדברים קריטיים יותר למתווך שזה לא המחירים הגבוהים או הזינוק במחירים, אלא הזמנים הקצרים בהם הדירות יושבות על המדף,  היצע נמוך שמאפשר מעט הזדמנויות עסקיות עבור המתווך,
והדברים האלה משפיעים ישירות על המתווך ועל אופן עבודות, 

את אותם מתווכים שסוגרים בתקופה הזאת המון עסקאות אנחנו יכולים לראות באזורים שעדיין יש בהם היצע סביר, אבל הנוכחות שלהם בולטת יותר במכל המישורים ביחס למתווכים המתחרים באותם אזורים וזה מה שמאפשר להם להגיע לאותם עסקאות.

לפי ראות עייני מתווך שישאר אדיש למצב בכך שהוא יחכה שיקרה משהו, נכנס לפינה מאוד מסוכנת עבור העסק שלו שלא בטוח שיוכל לצאת ממנה.

נשמע שזה מצב לא פשוט ואף מסוכן למתווכים

בוא נודה על האמת, שכל מתווך ישאל את עצמו: כמה מנופים יש לך באזור ההתמחות? כמה דירות חדשות הולכות להיכנס לשוק הנדל"ן באזור הפעילות שלך כבר השנה?
אנחנו מבינים שלמעשה אין פתרון שיבלום את ההיצע המצומצם ואת זמני המדף הקצרים בתקופה הקרובה.

אז שי, מה אתה מציע לאותם מתווכים שקוראים את הכתבה הזאת?

דבר ראשון להיות מודעים למצב באזור הפעילות שלהם, לגבי זמני המדף, כמות נכסים המוצעים למכירה באזור וחשוב עוד יותר אם הם מזהים קושי משמעותי יותר בגיוס נכסים בבלעדיות ביחס לימים עברו.

דבר שני לפעול בדרכים אחרות ממה שהיה נהוג עד היום, להעלות את הרמה המקצועית לרמה אחרת ממה שהכרתם עד היום.

שי בוא נודה על האמת אני לא חושבת שאם נשאל מתווך אם הוא מקצועי והוא יענה בשלילה אז לאיזה רמת מקצועיות אתה מתכוון?

צודקת ב-100% הרוב המוחלט מאמין בדרך שלו כי זה מה שייצר לו הצלחות עד כה, כך שיש לאותם מתווכים את כל הלגיטימציה מבחינתם לראות בעצמם כמקצוענים ואני ממש לא בא לסתור את זה.

אלא יותר להעצים, להעשיר, לחדד, ולמקד את הפעילות של אותם מתווכים מקצועיים לרמה בה כל עניין גיוס הבלעדיות לא יהווה אתגר או מכשול עבור העסק שלהם, מה שיאפשר להם לגייס נכסים למכירה גם בתוך המציאות העכשווית.

מה אתה מציע, למי שקורא את הכתבה הזאת ומרגיש את השינויים משפיעים לו על הכנסות העסק

דבר ראשון צאו מהקופסא הזאת של "רק החזק שורד" כי בתקופה של היום זה ממש לא נכון!
כך שאם חשבתם להיות חזקים ולאתגר את כוח הסבל שלכם, אני אומר לכם כבר מעכשיו זה לא הפתרון הנכון עבורכם.

בתקופה שלנו אנחנו רואים שינויים מהותיים בדרישה הצרכנית כך שהלקוח ירגיש יותר בנוח לבחור איש מקצוע מוכר וממותג, כך שבעידן של היום לא כל כך יעזור לך להסתמך רק על הניסיון והידע שצברת, אם לא תהיה בפרונט התודעתי יהיה לך קשה מאוד להצליח בתחום הזה,

ושוב אני שב ומדגיש אסור להיות אדישים לתופעות האלה, אם אלה דרישות השוק כדאי מאוד לעשות את ההתאמות כך שאם אין לכם את הידע והכלים לעשות את זה לכו ללמוד איך, אם אתם לא יודעים איך לשפר או לחזק את יכולת הגיוס שלכם לכו ללמוד ולייעל את העסק שלכם

שי אם אני מבינה נכון אתה אומר למתווכים לחזק את יכולות השיווק שלהם יחד עם יכולות הגיוס, אתה יכול בבקשה קצת להרחיב?

בנוגע לשיווק  קודם כל אני יוצא מנקודת הנחה שאני כמתווך צריך לתת ללקוח שלי את כל הלגיטימציה לבחור רק בי, בלי שום מקום לספק, עכשיו ביחס למה שהרוב המוחלט של המתווכים רואים ומגדירים כשיווק, זה ממש לא זה, בכך שמתווך מפרסם נכסים למכירה הוא איננו משווק את עצמו ואף ארחיב ואומר גם כאשר מתווך מעלה פוסטים של "נמכר" זה עדיין לא נותן מענה לפן השיווקי,

אז למה אתה מתכוון?

אם למשל עכשיו אסתכל על עסק התיווך שלי מנקודת מבטח של מוכר דירה, כמה פעמים העסק שלי מופיע לו על המסך? אילו מסרים עוברים מצד העסק למוכר? באיזה ערוצים עסק התיווך שלי מופיע? מה אותם חשיפות שיווקיות מספקות למוכר? האם יש שם ערך מוסף שהמוכר לומד ומשכיל מהעסק שלי ובכך מפתח הערכה כלפיו? האם כאשר אותו מוכר ירשום את השם של העסק שלי בגוגל, יהיה לאותו מנוע חיפוש משהו להציג לו שיחמיא לעסק?

בנוגע לגיוס נכסים, אם למשל אני סוכן במשרד או ברשת שלמעשה אין הבדל כל כך גדול בין רשת זו או אחרת, אין לאותו סוכן כלים ושיטה שיבדלו אותו כי הוא מדבר באותה שפה מקצועית כמעט מילה במילה,
אותו הדבר גם למתווכים פרטיים, אנחנו חייבים להודות על האמת היצע נמוך זה אומר תחרות גבוהה מצד המתווכים על גיוס הנכסים, משמע כאשר התחרות נהיית קשה יותר אתה חייב להגיע עם כלים ושיטה יותר מתקדמים ממה שיש לך ובוודאי גם מעבר לכלים של המתווך המתחרה.

שי אני אומנם לא מתווכת אבל ממש הבנתי את החשיבות של המתווך לייעל את העסק שלו

תראי, אותי בתור מנטור לתחום התיווך מידי פעם מפתיע איך אנשים שעוסקים בנדל"ן שמבינים גם דבר או שניים בהשקעות ותשואות ROI, שהם לא מבינים שהנכס הכי טוב שהם יכולים להשקיע בו סכומים מאוד קטנים וייצרו להם תשואות מטורפות זה הם עצמם!

האם יש לך איזה פתרון שאתה יכול להציע לאותם מתווכים?

בעסק שלי ישנם מספר סוגים של תכניות ליווי והכשרה אך כפתרון קצר יחסית שמספק למתווך את המענה המקצועי לגיוס נכסים ויחד עם זאת את המענה לשיווק מתקדם, שמתווך ממוצע יכול להרשות לעצמו בלי לחשוב פעמיים זאת תכנית הליווי the right choice  שיכולה לספק להם את הפתרון המקיף והמושלם לעסק שלהם

למידע אודות התכנית ולבדיקת התאמה לחצו כאן!

לתאום פגישת ייעוץ
מלא את הפרטים ולחץ על כפתור – שלח
לאחר מכן אצור איתך קשר ונתאם פגישה