האם צריך ללמוד למבחן המתווכים?

כמידי רבעון בעת תקופת ההרשמה למבחן המתווכים, עולים עוד ועוד פוסטים של מי שמעוניין להוציא רישיון תיווך במקרקעין ועומד לגשת למבחן המתווכים "האם צריך ללמוד למבחן המתווכים?"

כל פעם מחדש גם עולות אותן תגובות: 

עזוב אותך אני עברתי בלי ללמוד / לא צריך ללמוד כלום תוריד מהאינטרנט מבחנים קודמים פתור אותם ואתה מוכן / לא צריך קורסים אני עברתי בלי למידה, ועוד כל מיני דעות מכל הסוגים.

הבעיה העיקרית פה היא שלכל אחד מאותם 'מגיבים' ברי ניסיון, הייתה חוויה שונה, בעבר היו מבחנים שלמען האמת היה קשה מאוד להיכשל בהם,מה שמצדיק לא מעט מאותן תגובות של "לא צריך ללמוד",

אך למעשה לאורך השנים דרגת הקושי בבחינה עולה עוד ועוד, ומרגישים את זה בסגנון נוסח השאלות, בתכנים הנוספים שהכניסו לבחינה [פסקי דין] .

כך שמי שבאמת בעניינים יודע ממקור רשמי [רשם המתווכים] כי אחוזי ההצלחה במבחני המתווכים הולכים ויורדים עוד ועוד, מה שנותן את החותמת על כך שהמבחנים כבר אינם קלים כבעבר.

אחוז מעבר מבחן המתווכים

בדיון מסוג זה עולה מידי פעם השאלה הכלכלית

האם כדאי להשקיע כסף בקורס הכנה למבחן המתווכים או פשוט ללמוד לבד, לכן יש את החשבון הפשוט אגרת בחינה עולה 500 ש"ח, במידה ואותו אדם לא עבר את הבחינה ויגש בשנית ישלם 1,000 ש"ח עבור אגרת בחינה, ואם ייכשל בשנית? 

לעומת עלות של קורס הכנה שהעלויות שלו נהיו ממש אפסיות [בין 0 ל- 1,000 ש"ח] וממש לא רווחיותי ללימוד עבור מכללות ומרצים, כך שלמעשה "קורס הכנה למבחן המתווכים" משמש היום בעיקרו לדייג של סוכנים חדשים למשרדי התיווך,

 ויחד אם זאת קשה מאוד למצוא קורסים שבאמת נותנים הכנה מלאה ואמית למבחן המתווכים, כך שרוב הקורסים היום עומדים על בין 4 ל 6 מפגשים קצרים שאין להם את האפשרות לכסות את כל החומר הקריטי להכנה לבחינה.

עמדתי האישית בעניין היא כזאת:

כל אדם והיכולות האישיות שלו, יש אנשים שיודעים לקורא ולהבין לשון משפטית, אנשים כאלה ברובם לא צריכים קורס בשביל ללמוד את החומר, מצד שני יש אנשים שצריכים לקבל הסברים ופרשנויות ובעזרת זה יוכלו ללמוד את החומר ולעבור את המבחן המתווכים.

לכן לפני שאתה מצהיר שאתה תעבור את מבחן המתווכים כי יש לך יכולות למידה גבוהות, קודם כל תטעם את החומר, תוריד את הספר דיני מתווכים במקרקעין , פתור תרגילים ממבחני עבר ואז תחליט.

קל מאוד ללכת לאיבוד בספר הזה של דיני מתווכים במקרקעין, ועבור מי שלא מכיר את החומר אפשר "לשרוף" הרבה זמן אנרגיה וריכוז על כל מיני סעיפים שרק יעלו לך את הסעיף.

יחד עם זאת שעלות ההשקעה בלימודים שיכולים למנוע הפסד של 3 חודשים עד המבחן הבא + חודש עד קבלת הרישיון, לפי דעתי זה מחיר הסיכון של אי הכנה נכונה למבחן המתווכים,

המחיר הזה בהרבה מקרים מביא את האנשים שהיו בשיא הבשלות ובמומנטום הכי מתאים שיכול להיות עבורם להיכנס לתחום תיווך הנדל"ן ולאחר שנכשלו חזרו לחפש עבודה במקצועות אחרים וזנחו את החזון של כניסה לתיווך נדל"ן.

עומד לגשת למבחן המתווכים?

אז אם אתה מעוניין לעבור את מבחן המתווכים ואתה מוכן להשקיע את הכסף הקטן הזה בשביל לתת לעצמך סיכוי טוב יותר להצליח ולהוציא רישיון תיווך, תרשה לי לתת לך כמה כלים שיעזרו לך ללמוד בצורה יעילה יותר.

ערכתי במיוחד עבורך מדריך שיעזור לך להשתמש בספר דיני מתווכים במקרקעין
להורדת הספרון במחיר סמלי של 27 ש"ח.

לתאום פגישת ייעוץ
מלא את הפרטים ולחץ על כפתור – שלח
לאחר מכן אצור איתך קשר ונתאם פגישה